Hledáte inspiraci, prosím vstupte...

RECEPTY

Budu ráda pokud recept vyzkoušíte a podělíte se se mnou, nebo ostatními, jak Vám chutnalo. Ráda zodpovím jakékoliv dotazy k receptům. Jsem kuchařka samouk :) Inspiraci hledám kdekoliv na internetu, na instagramu šikovných děvčat, které se zabývají zdravým životným stylem, tak jako já.

260 g krůtí syrová prsa
1/2 ks cibule
50 g zeleninová omáčka (domácí Alika, podobné Ajvaru, nebo směsi Panzani Napoletana, takové lečo z lilku, cukety, rajčat..)
120 g rýže basmati syrová (vařená 300 g)
1 pl olivový olej
uzená červená paprika, sůl, pepř
2 plátky tvrdý sýr (já jsem použila 45 %)

Vejce patří mezi potraviny s vysokou biologickou hodnotou bílkovin, což znamená, že obsahují všechny esenciální aminokyseliny.

Večeře je stejně důležitá jako ostatní jídla během dne, a proto bychom ji nikdy neměli vynechávat. Měla by tvořit zhruba 25 % z celkového denního příjmu. Jezte naposledy zhruba 1-2 hodiny před ulehnutím. Zajistíte si tak klidný spánek.

1 ks vejce
1 banán (po vyloupnutí měl 100 g)
60 g ořechové máslo (miluji kombinaci banánu a arašídů, takže arašídové máslo by bylo super, já měla zbytek 25 g, tak jsem to namíchala s 45 g nutelo (směs lískových ořechů, hořké čokolády a arašídů))

35 g ovesná mouka (ovesné vločky umleté najemnou mouku)
5 g lahůdkové droždí (není totéž jako droždí! Nemusí být, ale dodává chuť, tak případně nahradit oblíbeným kořením)
80 g voda
Sůl, pepř

1 větší cibule
15 g máslo
200 g konzervovaných krájených rajčat
50 g bulgur
100 g červená čočka
1 l zeleninový vývar (bujón)
1 pl uzená paprika
špetka kayenský pepř🌶️🌶️🌶️
sůl dle potřeby

Množství zhruba na 3 porce. V míse smícháme 400 g omyté a na čtvrtky nakrájené menší brambory. Přidáme 200 g očištěné růžičkové kapusty (kapustičky seřízneme košťál, odstraníme špatné lístky a přepůlíme). Červenou cibuli oloupeme, překrojíme na čtvrtky a nakrájíme na silnější plátky. Dochutíme 4 čl medu, 2 pl olivový olej extra panenský, solí a...

300 g hladká špaldová mouka
70 g erythritol - nebo klasický cukr (moučka)
½ čl kypřící prášek do pečiva
2 žloutky (1 bílek na potření)
3 pl mléko
150 g máslo pokojové teploty