ZDRAVÍ TALÍŘ


Nevynechávejte základní živiny (bílkoviny, sacharidy, tuky). Jsou hlavním zdrojem energie pro tělo. Bez nich bychom neměli dostatečnou sílu a výdrž pro každodenní aktivity. Bílkoviny jsou klíčové pro udržení svalové hmoty.


Nevynechávejte hlavní jídla. Svačiny nejsou tak důležité, pokud pokryjete svou denní potřebu hlavními jídly. Ale pokud Váš životní styl je aktivnější, nebo zkrátka potřebujete, menší svačiny si dopřejte. Ideálně ve složení bílkoviny + zelenina, kousek ovoce, hrstka oříšků.

Můžete snížit konzumaci sacharidových potravin, ale jen dle svého pocitu. Nikdy je nevyřazujte úplně. Odpovězte si na otázku: "Jsem schopná dlouhodobě, doživotně jíst toto množství sacharidů, nebo se vrátím k obvyklým porcím?"


Potřebujete ke změně osobní podporu? Vést a ujistit, že nové kroky jsou správné? Potřebujete bič, než si osvojíte nové návyky?


Se mnou najdete vlastní cestu k hubnutí a udržení váhy.
Jídelníček je sestavený na míru Vaší osobnosti, na způsob Vašeho života s ohledem na všechny jeho aspekty. Běžně dostupné potraviny vhodné pro celou rodinu, bez vyřazování potravin a bez náhražek stravy.