PROTEINOVÉ VAFLE

11.08.2023

Když si připravujete jídlo doma, máte kontrolu nad tím, co do něj dáte. Můžete použít čerstvé suroviny, vyhnout se přebytečným tukům, soli nebo cukru, a tím mít zdravější stravovací návyky. Vaření doma vám dává možnost experimentovat s recepty, přidávat a odebírat ingredience podle svých chutí a tím se rozvíjet i jako kuchařka. Při vaření se učíte o různých druzích potravin, jejich přípravě, nutričních hodnotách a výživových potřebách. Můžete si vybrat kvalitní suroviny a mít tak vliv na chuť a nutriční hodnoty vašich jídel. Zkrátka vaření doma vám umožňuje zlepšit zdraví a mít lepší kontrolu nad tím, co jíte.

Syrovátkový protein je oblíbeným doplňkem stravy mezi sportovci a lidmi, kteří se snaží zvýšit příjem bílkovin. Většinou je považován za bezpečný, pokud je konzumován v rozumných množstvích a pokud nemáte konkrétní zdravotní problémy, které by mohly ovlivnit jeho toleranci.

Výhody:

 1. Vysoká biologická hodnota: Syrovátkový protein je výjimečný díky své vysoké biologické hodnotě. To znamená, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny ve správném poměru pro podporu růstu a opravu svalů.

 2. Rychlá stravitelnost: Syrovátkový protein se rychle tráví a vstřebává, což ho činí ideálním zdrojem bílkovin po tréninku. Pomáhá rychle doplnit a regenerovat svaly.

 3. Podpora svalového růstu: Syrovátkový protein obsahuje vysoké množství leucinu, což je aminokyselina zodpovědná za spouštění svalového růstu a inhibici rozkladu svalové hmoty.

 4. Snadné použití: Syrovátkový protein se snadno připravuje. Stačí ho smíchat s vodou, mlékem nebo přidat do smoothie či ovesných vloček, což jej dělá vhodným pro rychlou a pohodlnou konzumaci.

 5. Podpora hubnutí: Syrovátkový protein může pomoci při hubnutí tím, že napomáhá udržovat svalovou hmotu, zvýšit pocit sytosti a urychlit metabolismus.

 6. Podpora imunitního systému: Syrovátkový protein obsahuje imunoglobuliny a látky podporující imunitní systém, což může být prospěšné pro celkovou zdravotní rovnováhu.

 7. Výživa pro vegetariány: Pro lidi, kteří mají vegetariánskou stravu a nemají snadný přístup k vysokokvalitním zdrojům bílkovin, může syrovátkový protein představovat cenný doplněk.


Je však důležité připomenout, že syrovátkový protein by neměl být používán jako náhrada za vyváženou stravu. Měl by být zahrnut do celkového stravovacího plánu a zohledňovat individuální potřeby a cíle.

RECEPT

SUROVINY NA TĚSTO

1 ks vejce
30 g skyr
20 g mandlový nápoj
20 g vanilkový protein
15 g ovesné vločky mleté na mouku
3 g prášek do pečiva

Servírujeme::

ořechové máslo
1 čl (3-5g) čekankový sirup
skořice mletá
ovoce
jogurt bílý - skyr/Milko

kokosový olej - na vytření vaflovače

POSTUP

 • Do misky vklepneme celé vejce,
 • Přidáme rostlinné mléko a skyr.
 • Metličkou rozmícháme a přisypeme mouku z vloček, protein a prášek do pečiva.
 • Rozmícháme na hladké těsto.
 • Zapneme vaflovač a vytřeme jej mašlovačkou.
 • Z těsta upečeme vafle.
 • Vafle potřeme oříškovým máslem, potřeme skyrem a obložíme ovocem. (já jím všechno zvlášť. Začnu skyrem, pak vaflemi a skončím sladkou tečkou, ovocem)
 • Poprášíme skořicí, kdo má rád.

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻 Celý recept si můžete stáhnout a vytisknout zde 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻