Máš pod kontrolou svůj technický stav?

01.09.2022

Aby Vaše auto 🚘jelo bez technických potíží, je třeba o něj pečovat. A přesně takhle to potřebuje i Vaše tělo 🚶‍♀️. Potřebuje tu správnou výživu, aby všechny vnitřní pochody šlapaly jako hodinky. Pojďme si ty metafory rozebrat.

🥔🥦 🍚Jako zdroj energie "paliva" slouží sacharidy. Dodávejme tělu v pravidelných intervalech komplexní sacharidy a naše energie nám vydrží na celý den. Dbejme na kvalitu potravin, vybírejme si potraviny bez přidaného cukru. Vyšší množství přijatých cukrů se nám ukládá do tukových zásob :/

🥚🥩Náhradní díly - bílkoviny jako základní stavební jednotky našich svalů, tkání, vlasů... Na regeneraci těla je třeba denně přijmout dostatečné množství. Žádné zásoby si tělo nevytváří, využije jen tolik bílkovin, kolik zrovna potřebuje.

🌰🧀🐟 Mazadla a jiné oleje - tuky - nezbytné pro správné fungování srdce, nervové soustavy a vstřebávání důležitých vitamínů a minerálů.

🍶 🫖Voda! Schopnost metabolizovat, odvádět zplodiny z těla, trávit živiny a podávat kvalitní výkony jsme schopni pouze v případě, že máme dostatek tekutin. S vyšším věkem dochází k úbytku svalové tkáně a také vody. Více než řešit dietu se zkuste zaměřit na dostatečný příjem tekutin během celého dne.