TVAROHOVÁ ZMRZLINA

29.07.2023

Výroba domácí zmrzliny přináší mnoho výhod, od lepší kontroly nad ingrediencemi po zábavu a kreativitu při vytváření nových chutí. Samozřejmě, občasná návštěva zmrzlinového stánku nebo zakoupení zmrzliny v obchodě je také v pořádku, ale mít možnost si ji připravit doma je skvělou volbou, která může přinést mnoho radosti a uspokojení. 

Pár důvodů, proč si připravit domácí zmrzlinu:

  1. Kontrola nad ingrediencemi: Když si sami připravujete zmrzlinu, máte plnou kontrolu nad použitými surovinami. Můžete si vybrat kvalitní a čerstvé ingredience a případně upravit recept podle svých preferencí a dietních omezení.

  2. Méně přidaných látek: Mnoho komerčně dostupných zmrzlin obsahuje umělá barviva, dochucovadla a konzervační látky. Výroba domácí zmrzliny vám umožní vyhnout se těmto nepřirozeným látkám.

  3. Chuť a originalita: Domácí zmrzlina může mít unikátní chuťové kombinace, které nemusíte v obchodě najít. Můžete experimentovat s různými příchutěmi, ovocem, oříšky a dalšími ingrediencemi.

  4. Zábava a kreativita: Příprava domácí zmrzliny může být zábavnou aktivitou, kterou si můžete užívat s rodinou a přáteli. Zapojte děti a společně zkoumejte nové recepty.

  5. Suroviny přizpůsobené dietám: Pokud máte speciální dietní požadavky, jako je veganská strava nebo nesnášenlivost laktózy, můžete si připravit zmrzlinu, která bude přesně odpovídat vašim potřebám.

  6. Čerstvá zmrzlina kdykoli: Když máte doma zmrzlinu, můžete si kdykoli udělat svůj vlastní pohár chutného zákusku bez nutnosti běžet do obchodu.

  7. Zdravější alternativa: I když zmrzlina je pochopitelně sladká a kalorická pochoutka, můžete si ji vyrobit s menším množstvím cukru nebo použít přírodní sladidla a náhražky. Tím si můžete zajistit relativně zdravější verzi této dobroty.

  8. Ochrana životního prostředí: Výroba domácí zmrzliny může mít menší dopad na životní prostředí, protože snižuje potřebu balení a přepravy.


A teď už na recept:

INGREDIENCE

100 g tvaroh z vaničky
50 g bílý jogurt
15 g vanilkový protein
20 g křupavé mysli Emco-oříškové
40 g borůvky
15 g hořká čokoláda
5 g kokosový olej 

POSTUP

V misce smícháme tvaroh, jogurt a protein. Přidáme müsli a borůvky. Plech (použila jsem koláčovou formu) vyložíme pečícím papírem. lžící vytvoříme placky. Dáme na 2 hodiny do mrazáku. Čokoládu nalámeme do misky, dáme do mikrovlnky rozehřát. Přimícháme kokosový olej. Zmrzlé placky postříkáme rozehřátou čokoládou. Dáme ještě na 30 min do mrazáku.  

ZDE SI MŮŽEŠ RECEPT STÁHNOUT V PDF.