KOMPAS NA VAŠÍ CESTĚ

19.01.2024

Životní styl je soubor několika aspektů, které spolu vytváří ideální prostředí díky, kterému si udržujeme zdravé tělo a mysl.

Jak pracovat na změně? Zcela zásadní je, abyste na to šli pomalu a postupně. Může se Vás týkat změna jen v jedné oblasti, nebo se Vás může týkat více oblastí. Obvyklou chybou bývá nastavení vysoké příčky, obden cvičit, připravat si jídlo, dostatečně pít, chodit spát dříve... Pokud na to člověk není zvyklý, dlouho to nevydrží a vrátí se ke starým návykům. :(

Udělejte si jasno, kde máte mezery a na čem máte zapracovat?
Jako pomocník Vám může být MYŠLENKOVÁ MAPA.
Ta Vás navede na správné otázky, které Vám pomohou udělat si jasno, kde máte mezery.

Myšlenková mapa je jako kompas pro cestu vedoucí ke změně zdravého životního stylu. Vytváří jasný přehled našich cílů, motivací a konkrétních kroků, které můžete podniknout. Stejně jako mapa nám umožňuje sledovat pokrok, navigovat přes překážky a udržovat kurz ke zdravějšímu a šťastnějšímu já. :)

Sepište si Vaše kroky pod sebe. Oznámkujte je od 1 do ....100 :) Věřím, že tolik kroků nikdo nemá.
Známkou 1 označte krok, který je pro vás nejsnazší na provedení. Čím bude známka vyšší, tím tento krok bude pro vás obtížnější.

Změnu začněte od nejsnazšího.
Vytvořte si návyk.

Například nejíte zeleninu.

Snadný úkol č. 1: Ke každé večeři si přidám 5 cherry rajčátek.
Je to OK celý týden? Zkuste přidat (doporučený denní příjem zeleniny je 400-500 g za den): Ke každému obědu si přidám 1/2 okurky.. Je to po týdnu snadné? Už si zeleninu přidáváte téměř ke každému chodu? Už jste ji začali střídat? Jíte čerstvou i tepelně upravenou? Je na čase přejít k druhému kroku.

Kroky se na sebe nabalují. Neznamená to, že tento týden budu dělat nový krok, tak ten první přestanu dělat!

Pochlubte se Vaším seznamem kroků. Pošlete mi jej do soukromé zprávy, nebo sdílejte jako inspiraci pro ostatní. Podpořte mě sdílením příspěvku, příběhu na sítích.

Instagram: @hubnuti_zeny_40
Facebook: @vyzivamarketa

Společně zvládneme nastavit takové změny, které budou pro vás přijatelné.

Markéta ŽENA 45+ | Koučka zdravého životního stylu.
POMÁHÁM ŽENÁM DOSTAT SE DO KONDICE 🦋