JAK NA ZMĚNU

03.04.2020

V předchozím příspěvku jsme si ukázali hlavní zásady zdravého jídelníčku. Jak se Vám daří je plnit? Předpokládám, že Ti, co se s váhou potýkají mají stále mezery a chtějí na zdravém jídelníčku zapracovat. Ale jak? Nedaří se dodržovat vše. Přesně tak! Pokud jste si v seznamu zásad zvýraznili více změn, nechtějte je všechny změnit hned! Bude to náročně na organizaci, realizaci, a hlavně na Vaši psychiku ☹ Pojďme si říci, jak na to...

Jak na trvalou změnu? Postupujte v těchto 7 krocích, nesnažte se měnit hned všechno najednou. To zvládnete!

  1. Vezměte si do ruky seznam ZÁSAD ZDRAVÉHO JÍDELNÍČKU 
  2. Zaškrtněte si ty zásady, které nedodržujete. Můžete k zápisu využít tabulku Záznamy mých úspěchů, budete tak evidovat jen ty zásady, u kterých na kterých je třeba zapracovat.
  3. Vybrané úkoly si oznámkujte stupnicí 1-10 (10 přiřazujeme k úkolu, o kterém si myslíme, že je nejsnáze řešitelný, 0 získá ten úkol, který nám bude dělat největší problém)
  4. Vezměte si papír a napište si na něj nejsnáze řešitelný úkol, a budeme na něm pracovat celý týden. Každý večer ohodnotíme naši úspěšnost. Zaškrtneme si libovolným způsobem, jak se nám podařilo úkol zvládnout (plus/mínus). Nebo můžete využít tabulku Můj týdenní cíl (zelený smajlík - podařilo se mi úkol zvládnout, oranžový smajlík - podařilo se mi úkol zvládnout jen částečně, červený smajlík - nepodařilo se mi úkol zvládnout).
  5. Pokud se nám změnu celý týden dařilo zvládat, můžeme začít s další změnou a postupujeme stejně s tím, že první cíl se snažíme dále udržovat!
  6. Takto postupujeme, dokud se nám nepodaří všechny úkoly převést na dobré návyky. Tyto činnosti jsou pro nás již samozřejmé a nečiní nám potíže. Těší nás ❤️
  7. Nezapomínejte se odměnit!

Můj týdenní cíl

Viditelné úspěchy Vás budou těšit a motivovat. Tabulku si vytiskněte, nebo si vytvořte vlastní. Tu si dejte na viditelné místo. Taková tabulka může sloužit i ostatním členům rodiny, pokud se v něčem chtějí zlepšovat.

Chci začít hned!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.