DIAGNOSTIKA A KONZULTACE

01.08.2022

TĚLESNÁ ANALÝZA bioimpedančním přístrojem INBODY. 

INBODY 120, jedná se o profesionální přístroj určený k analýze složení těla. Přesná a bezbolestná diagnostika těla +/-5% pomocí elektrického odporu vůči živé tkáni. Odpor prochází tělem, každá tkáň v těle vyvíjí jiný odpor (tuk, sval, kosti, krev..).  


Díky své unikátní technologii nepoužívá empirické odhady, ale pracuje s faktickým měřením. Proto pro výsledek měření není důležitý věk, pohlaví ani sportovní aktivita klienta. Jako jediný přístroj má ve své interpretaci nejen výsledky měření, ale také "rozmezí" naměřených veličin = hodnotu, kde by se měl daný jedinec vyskytovat. 


Z této analýzy zjistíte velmi přesně, jak na tom vlastně jste. Zjistíme množství tukové a svalové tkáně. Rychlost bazálního metabolismu. Množství minerálních látek, vody a bílkovin v těle. Zjistíme Váš metabolický věk!  Množství viscerálního "VFA" (útrobního) tuku.

Útrobní tělesný tuk

Útrobní neboli viscerální tuk se ukládá mezi vnitřní orgány. Jeho zvýšený výskyt způsobuje metabolická a kardiovaskulární onemocnění. Množství viscerálního tuku v těle určuje hodnota VFA (Visceral Fat Area), jejíž riziková hranice je 100 cm2 (obr. 8). Osoby s VFA pod touto hodnotou mají pouze podkožní tuk, jenž není v této míře zdravotně závadný. Jedná se pouze o estetický problém. Lidé s hodnotou VFA 100 cm2 a více trpí obezitou viscerálního typu.

Komplexním rozborem s podrobným popisem jednotlivých výsledků dosáhneme pomocí celkové diagnostiky těla. 

 • Celková voda, proteiny, kostní/nekostní minerály, tuková hmota, kostní a svalová hmota, svalová hmota, bez tuková hmota, váha

 • BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)

 • Svalová hmota v jednotlivých tělesných částech, procento svaloviny v jednotlivých tělesných částech

 • Oblast tělesného tuku (růstový graf pro jedince pod 18 let)

 • Nutriční diagnóza (proteiny, minerály, tuk, edém)

 • Tělesná vyváženost, tělesná síla, zdravotní diagnóza

 • Cílová váha, kontrola váhy, tuková kontrola, svalová kontrola, stav tělesné zdatnosti, stupeň obezity

 • Historie tělesného složení
 • Impedance v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť
 • Obvody horních i dolních končetin, krku, hrudníku, pasu a boků


JAK SE PŘED PRVNÍM MĚŘENÍM PŘIPRAVIT:

Měření probíhá naboso, celý proces trvá zhruba 30 vteřin. Ideální je provádět měření před jídlem nebo vždy minimálně 2 hodiny po jídle. Není vhodné vypít před vyšetřením velké množství tekutin. Při opakovaném měření se snažíme dodržovat vždy stejné podmínky, tedy ideálně ve stejnou dobu. Vhodné je před měřením použít toaletu. Před vyšetřením omezte větší fyzickou aktivitu (intenzivní cvičení apod.), díky dočasným změnám ve složení těla by mohlo dojít ke zkreslení výsledků měření.  

Měření není vhodné pro klienty s kardiostimulátorem a těhotné ženy! 

Diagnostika a konzultace mohou probíhat zvlášť.
 • Potřebujete zjistit, jak na tom jste a ve výsledcích se vyznáte. Je pro Vás samostatné měření dostačující.
 • Potřebujete k měření konzultaci, nevíte, co jednotlivá čísla znamenají a jak s nimi naložit. Objednejte si službu včetně konzultace.


CHCI SE OBJEDNAT