3 DŮVODY PROČ NEHUBNETE

18.12.2023

Zdravý životní styl je dárek, který můžete dát samy sobě.

  1. Úbytek svalové tkáně - Od 30 roku dochází k přirozenému snižování svalové tkáně. S tím souvisí nárůst váhy, protože tělo nespotřebuje tolik kalorií a nadbytečné množství ukládá ve formě tuku.

  2. Zpomalení metabolismu - Se snižováním svalové hmoty dochází ke zpomalování metabolické rychlosti, což vede k k poklesu počtu spálených kalorií v klidu. Na zpomalování metabolismu se z velké části podílíme samy, přestáváme být dostatečně aktivní.

  3. Hormonální změny - V období premenopauzy a menopauzy, kdy dochází k poklesu hladin estrogenů, dochází ke ztrátě svalové hmoty a zpomalení metabolismu, což v kombinaci s hormonálními změnami usnadňuje nárůst tukové tkáně. Tyto změny ve fyziologii těla ovlivňují energetický metabolismus a chuť k jídlu, přispívají k ukládání tuku zejména v oblasti břicha, což v konečném důsledku může vést k celkovému zvýšení množství tukové tkáně u žen.

JAK Z TOHO VEN?

Pravidelný silový trénink a aerobní cvičení může pomoci vyrovnat se s přirozeným snižováním metabolismu a úbytkem svalové tkáně.

Důležité také je sledovat složení stravy, omezit příjem cukru, jíst více zeleniny, luštenin a obecně více vlákniny. Dostatečná hydratace pomáhá dobrému trávení.

Zajistěte si dostatek kvalitního spánku a praktikujte meditaci formou jógy, hlubokého dýchání, procházek do přírody. Uvolněte se.

POMÁHÁM ŽENÁM DOSTAT SE DO KONDICE 🦋

🦋 E-book Kuchařka pro štíhlou a fit postavu v předprodeji.

V e-booku nehledejte recepty! V e-booku najdete jednoduše popsaný způsob, jak se stravovat pro změnu postavy, zda je nutné cvičit, a co vše byste pro udržení váhy měli dělat. Jsou zde uvedeny konkrétní kroky. V ceně e-booku je 7 denní online podpora.

🦋 Od 1.1.2024 můžete vstoupit do on-line klubu nyní vstup za zvýhodněnou cenu, můžete se kdykoliv odhlásit. V klubu najdete například každý týden jídelníček, recepty, tipy a témata...

🌱 Jak si vytvořit jídelníček.

🌱 Jaké živiny jsou pro ženy důležité?

🌱 Kolik bílkovin je vhodné mít ve stravě?

🌱 Základ zdravé výživy bez toho to nejde!

🌱 Je zbytečné plánování a příprava jídel?

🌱 Je nutné cvičit po 45 roku?

🌱 Co jíst a jak velké porce jsou nezbytné?

🌱 a mnoho dalšího..