Cuketovo-šmakouní pizza

22.07.2019

Pizza nevyšla úplně dle mých představ, ale chuťové pohárky jsou šťastné. Jestli očekáváte pevný křupavý korpus, tak přejděte na jiný recept. Tato pizza je z měkkého těsta, které Vás ale v kombinaci s česnekem, sýrem a provensálským šmakounem úplně posadí na zadek :) Jestli máte rádi něco nového, určitě vyzkoušejte, třeba se to stane vaší oblíbenou variací odlehčené pizzy.

Korpus:

1 menší cuketa (180 g)

1 váleček provensálký šmakoun

1 vejce

40 g strouhaného sýra do 30% tuku

Vše jemně nastrouhané smícháme s vajíčkem. Cuketu si nejprve nechte chvilku stranou osolenou vyplakat. Poté těsto přendejte na pečící papír. Dejte péct do rozehřáté trouby na 10 minut. 

V malé misce smíchám 2 lžíce kečupu (slazeného stévií), 3 prolisované stroužky česneku. Směsí kečupu potřu korpus a přidám natrhanou kvalitní šunku. Pokrájenou cibulku, a sýr. Na obrázku mám Pološtiepok na girl, co nám zbyl. V odlehčené verzi a nutričních hodnotách je uveden tvrdý sýr do 30% tuku v sušině! Po upečení pro barvičku nakrájená čerstvá kapie. Zkrátka dochutím tím, co máme rádi, nebo doma v lednici.

Nutriční hodnoty (celá pizza)

Kalorie 2270 kJ

Bílkoviny 60 g (celkem slušná nálož! jaký je váš denní příjem?)

Sacharidy 22 g

Tuky 23 g (počítáno celkem s 80 g sýra v těstě a posypu k zapečení)

Na večeři v rámci redukce určitě velký kalorický příjem. Sama jsem si dala jen půlku a k tomu ještě malý kus kuřecího grilovaného prsa. Celkový příjem je o individuálních potřebách a celkově nastaveném jídelníčku.